Avril Lavigne
Hey! Bun venit in comunitatea romana Avril Lavigne. Aici vei gasi cele mai noi informatii despre cantareata, dar iti poti face si prieteni noi.Doar inregistreaza-te! Smile

Enjoy!
Avril Lavigne
Hey! Bun venit in comunitatea romana Avril Lavigne. Aici vei gasi cele mai noi informatii despre cantareata, dar iti poti face si prieteni noi.Doar inregistreaza-te! Smile

Enjoy!
Avril Lavigne
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Avril Lavigne

Un forum dedicat printesei punk-ului, Avril Lavigne.
 
AcasaUltimele imaginiCăutareConectareÎnregistrare

 

 Sex Pistols

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
gunpowder
Admin punker
Admin punker
gunpowder


Numarul mesajelor : 121
Data de inscriere : 04/10/2010
Varsta : 28
Localizare : Pasalacqua

Sex Pistols Empty
MesajSubiect: Sex Pistols   Sex Pistols Icon_minitimeMar Feb 08, 2011 10:58 pm

Sex Pistols Tumblr_lgabdim4GK1qgu95mo1_500


Sex Pistols a fost o trupă punk care a luat naștere la Londra în 1975.

Formația s-a numit inițial "The Strand", apoi "The Swankers" și după ce Malcom McLaren (co-proprietarul magazinului de anti-modă SEX din cartierul londonez Chelsea) le-a devenit manager, "The Sex Pistols".

Primul lor contract cu o casă de discuri a fost cu EMI. Dar scandalurile (de ex. în cadrul unui program la BBC, transmis în direct, Johnny Rotten a înjurat de mai multe ori) i-a pus într-o situație tensionată față de EMI. Cînd la aeroportul Heathrow în drum spre Amsterdam, unde urmau să aibă niște concerte, formația a creat un scandal scuipându-se unii pe alții și înjurând angajații aeroportului, EMI le-a desfăcut contractul două zile mai târziu.

Al doilea contract a fost cu A&M Records (contract desfăcut după șase zile deoarece Sid Vicious a vomitat pe biroul directorului la o petrecere ținută în incinta casei de discuri).

Ultimul contract a fost cu Virgin Records.


Concertele la clubul "Paradiso" din Amsterdam au fost ultimele cu Matlock, care a părăsit trupa în februarie 1977. Potrivit zvonurilor a fost dat afară că îi plăceau The Beatles". Jones a spus că a fost dat afară pentru că își spăla picioarele prea des, dar Matlock însuși spune că a plecat din cauza conflictelor cu Johnny Rotten.


ceilalti copchii ai miei <3
Sus In jos
http://highvoltage-rockandroll.tumblr.com
suicide.blonde
Admin punker
Admin punker
suicide.blonde


Numarul mesajelor : 474
Data de inscriere : 20/08/2009
Varsta : 28
Localizare : Hell

Sex Pistols Empty
MesajSubiect: Re: Sex Pistols   Sex Pistols Icon_minitimeMier Feb 09, 2011 12:04 am

jm3k3ryy;x;x
Sus In jos
gunpowder
Admin punker
Admin punker
gunpowder


Numarul mesajelor : 121
Data de inscriere : 04/10/2010
Varsta : 28
Localizare : Pasalacqua

Sex Pistols Empty
MesajSubiect: Re: Sex Pistols   Sex Pistols Icon_minitimeMier Feb 09, 2011 1:16 am

bajtany ;x
Sus In jos
http://highvoltage-rockandroll.tumblr.com
AbbeyDawn
Punk's Dead
Punk's Dead
AbbeyDawn


Numarul mesajelor : 204
Data de inscriere : 26/06/2011
Varsta : 26
Localizare : Everywhere

Sex Pistols Empty
MesajSubiect: Re: Sex Pistols   Sex Pistols Icon_minitimeVin Mai 25, 2012 4:24 am

Una dintre trupele mele preferate. Doamne, cât de tari sunt! Şi îmi mai plac şi The Ramones.
Sus In jos
 
Sex Pistols
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Avril Lavigne :: Diverse :: Muzica-
Mergi direct la: