Avril Lavigne
Hey! Bun venit in comunitatea romana Avril Lavigne. Aici vei gasi cele mai noi informatii despre cantareata, dar iti poti face si prieteni noi.Doar inregistreaza-te! Smile

Enjoy!
Avril Lavigne
Hey! Bun venit in comunitatea romana Avril Lavigne. Aici vei gasi cele mai noi informatii despre cantareata, dar iti poti face si prieteni noi.Doar inregistreaza-te! Smile

Enjoy!
Avril Lavigne
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Avril Lavigne

Un forum dedicat printesei punk-ului, Avril Lavigne.
 
AcasaUltimele imaginiCăutareConectareÎnregistrare

 

 Nightwish

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
~TuKiKaToMiKa~
Little Punker
Little Punker
~TuKiKaToMiKa~


Numarul mesajelor : 391
Data de inscriere : 27/01/2011
Varsta : 26
Localizare : AnyWhere BuT NoT Here.

Nightwish Empty
MesajSubiect: Nightwish   Nightwish Icon_minitimeVin Ian 13, 2012 1:14 am

Nightwish este o formație finlandeză de metal simfonic, fondată în anul 1996 în orașul Kitee. Nightwish a contribuit semnificativ, spre sfârșitul anilor 1990, la creșterea popularității genului de muzică heavy metal cu elemente simfonice[1]
Formația era deja apreciată în Finlanda după lansarea primului single, „The Carpenter” (1997), dar faima internațională i-a fost asigurată abia după realizarea albumelor Oceanborn (1998) și Wishmaster (2000). Videoclipurile de pe Once, album realizat în 2004, au fost difuzate la MTV în S.U.A., iar piesele figurau pe coloana sonoră a filmelor americane. Cel mai mare hit, „Wish I Had an Angel” (2004), a fost inclus pe coloana sonoră a două filme pentru a promova turneul din America de Nord.[2] Până la concedierea solistei Tarja Turunen în toamna anului 2005, formația a mai realizat trei single-uri, două videoclipuri pentru album și piesa „Sleeping Sun” de pe compilația Highest Hopes.
Căutările pentru înlocuirea Tarjei, în timpul cărora oricine putea trimite un demo pentru preselecție, s-au terminat în luna mai 2007; la 24 mai formația a anunțat că noua solistă va fi Anette Olzon.[3] În toamna aceluiași an, formația a lansat albumul Dark Passion Play care include piesa de caritate „Eva” și single-ul „Bye Bye Beautiful”.
In anul 2005 Tarja paraseste trupa insa isi contiuna cariera solo.In locul acesteia vine Anette Olzon in 2007 ,o voce destul de buna insa nu la fel ca a Trajei ^^
Mie imi plac melodiile trupei insa si cele ale Trajei,nu ca nu mi-ar placea si noua cantareata insa mai bine era cu Tarja >Very Happy< Very Happy
Nightwish Nightwish_Juhannus
Nightwish Post-172-12833744477755-Tarja
Nightwish Anette_Olzon_Nightwish_Picture_5-Anette
Sus In jos
AbbeyDawn
Punk's Dead
Punk's Dead
AbbeyDawn


Numarul mesajelor : 204
Data de inscriere : 26/06/2011
Varsta : 26
Localizare : Everywhere

Nightwish Empty
MesajSubiect: Re: Nightwish   Nightwish Icon_minitimeVin Ian 13, 2012 1:51 am

Este una dintre trupele mele preferate! :X
Îmi plăcea mai mult Tarja.
Sus In jos
 
Nightwish
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Avril Lavigne :: Diverse :: Muzica-
Mergi direct la: